Duben 2010

Kapitola druhá - Marnost nad marnost

29. dubna 2010 v 12:47 | Pret |  Těžkost bytí
Dnes tu máme další díl Těžkosti. A náš hrdina to bude mít opět zatraceně těžké. Jack za vítězného nadšení svého otce získá znovu číslo na Viktora, ale veškeré jeho úmysly zavolat mu, dostanou sakra na frak. Do cesty se postaví zákeřná technika. Jack je umíněný a odmítá vyměnit starý mobil za stabilnější model. Nejspíš brzy změní názor, ikdyž kdoví… Do toho všeho se přimotá pes, židle a gravitační síla (všímáte si? Už začínám s fyzikou). Jack je prostě smolař…
K tomu to dílu mě inspiroval starý mobil mojí kamarádky, která s ním měla obdobné zkušenosti...


Kapitola třicátá šestá - Poslední události

28. dubna 2010 v 21:34 | Pret |  Vládci ohně
Tak a je tu poslední kapitola Vládců. Je to jen taková malá krátká tečka za tímhle dlouhým příběhem. Všechno už je vlastně vyřešeno a tak nezbývá než oslavovat, a to nejen vítězství.
Bylo mi s Vládci dobře a já doufám, že i vám se s nimi líbilo... Tímto se tedy s vámi loučí, ale pokud múza dá, tak snad ne navždy...

Kapitola první - V koši

25. dubna 2010 v 11:21 | Pret |  Těžkost bytí
Dneska se seznámíme s jedním z hlavních hrdinů. Zjistíme, jak je užitečné čas od času vysypat odpadkový koš… a jaké věci tam mohou číhat na někoho, kdo ho několikrát za sebou nevysypal… noční můra ožívá.
Ano, zvráceně se vyžívám v mučení chudáka hlavního hrdiny. Doufám, že se při čtení budete bavit stejně dobře, jako se já bavila při psaní. Tímhle malým utrpením, kterým musel hrdina projít, se mi dost přiblížil. Snad proto, že jsem si představila sebe na jeho místě a to celkem živě.
A pak mi dovolte ještě malé věnování. Tato kapitola vznikla jako omluva pro dvě úžasné osoby, které mě dokáží naštvat, pohádat se se mnou, usmířit a hlavně… že mě dokáží motivovat. Tato kapitola vznikla zčásti také díky nim… takže doufám, že mi to pak nikdo nehodí na hlavu…
P.S.: Však vy dvě víte, že je to pro vás, ne? (mimochodem díky za tip na jogurt J)


Úvod

25. dubna 2010 v 11:17 | Pret |  Těžkost bytí
Tahle povídka bude tak trochu o vztahu dvou mužů, ale rozhodně to nebude žádné yaoi, to upozorňuju dopředu. Nebo to tak aspoň prvoplánově nezamýšlím. Bude to prostě o tom, co se stane, když o člověku, kterého obdivujete najednou zjistíte něco, co vás donutí vykulit oči a opakovat neustále dokola: "To nemůže být pravda."
Věrná tradici zůstávám stále v žánru fantasy, ikdyž tohle možná trošku zasáhne i do sci-fi. Ale pouze decentně, protože sci-fi, ačkoliv si ho ráda čas od času přečtu, tak ho prostě neumím psát. A některým pojmům, snad vyjma urychlovače částic, zrovna moc nerozumím. Nejsem technicky založený typ.
Dva hlavní hrdinové to nebudou mít zrovna lehké. Jeden totiž tak nějak nebude úplně člověk a to zadělá na několik hodně velikých problémů.

Kapitola druhá - Těžká jsou rána opilcova

23. dubna 2010 v 13:46 | Pret |  Sluneční kámen
A Zack je tu opět. Tentokrát má veliké problémy s následky minulé noci. A taky napovrch vypluje jeho ošklivá noční můra, co ho děsila v dětství. To snad může trošku vysvětlit jeho podivnou reakci na Didelu. Ale když si vezmeme, jak vypadá, tak by tak vlastně reagoval snad každý. Občas se naše podvědomí holt nezachová tak, jak by se nám líbilo… Tom projeví svůj vytříbený smysl pro humor, a vybije si ho na Zackovi, což se dotyčnému vůbec nebude líbit. Tentokrát se opět nedozvíte, proč tam ti tři jsou, z jaké důvodu, ale to napraví příští kapitola.
Jo, a mimochodem… omluvte místy vulgární výrazy. Veskrze jsem velice slušné děvče, ale holt se takhle mluví, tak tu nebudu nějak moralizovat ani svoje postavy… Jsou to holt taky jen lidi.

Kapitola třicátá pátá - Nečekaný zvrat (2. část)

21. dubna 2010 v 13:11 | Pret |  Vládci ohně
A druhá část předposlední kapitoly... Tahle kapitola je opravdu hodně nabitá událostmi...

Kapitola třicátá pátá - Nečekaný zvrat (1. část)

21. dubna 2010 v 13:08 | Pret |  Vládci ohně
Tak a máme tu předposlední kapitolu. Opět je dlouhá jak týden, takže bude ve dvou částech. Co se dnes stane? No, bude toho hodně... Vládci přijdou s geniálním plánem, někdo bude zajat, obě armády se konečně srazí a bude prostě zábava... Ferton pomstí přítele, Lefy naplní svůj osud, z Akrodovy velké lásky se nakonec vyklube slušný bojovník a vlastně vše spěje ke konci... a jaký bude? To se nechte překvapit... Vlastně všechny důležité události se odehrají v této kapitole, ta poslední už bude jen taková rozlučková a to doslova.

Kapitola první - Špatný čas a špatné místo

16. dubna 2010 v 19:43 | Pret |  Sluneční kámen
V první kapitole se tak letmo seznámíme s hlavními hrdiny. Zatím se počet ustálil na tři, ale nejsem si jistá, zda to tak zůstane, tuhle povídku na rozdíl od Vládců tvořím za pochodu… takže se tímhle budu muset nechat překvapit i já… Hlavní hrdina projde ráno po značně náročné noci jistým dost nepříjemným šokem. A jak napovídá název, rozhodně bude něco špatně… Už jste se snad někdy ráno vzbudili s kocovinou, ne?

Úvodem

16. dubna 2010 v 17:11 | Pret |  Sluneční kámen
Tato povídka bude trošku oříšek. Vzniká totiž postupně, tak jak mě zrovna něco napadne a budu dodávat pokračovaní, když něco zvládnu napsat. Mám sice v hlavě určitou představu, jak to bude vypadat, ale při svých zkušenostech vím, že to může dopadnout úplně jinak, než si já naplánuju. Moje povídky totiž žijí jaksi svým vlastním životem a mě jakožto svého tvůrce velkolepě ignorují. Jde o to, že já je stvořím, hraju si s nimi a nakonec si prostě začnou žít vlastním životem. Pokud jen v mé hlavě, je to veliký problém, protože málokdy mám pak dost odhodlání dostat je na papír či do počítače. Takže doufám, že se mi to tentokrát nestane. Kdyby přece jen ano, tak mě neváhejte postrčit… občas mě totiž stačí jen trošku nakopnout.
Tak jen doufám, že se vám příběhy nových hrdinů budou líbit, ale předem varuji... moc si je neoblibujte, mám pro některé z nich připravený opravdu nepěkný osud... ale kdo ví...

A bude další povídka... aspoň doufám

16. dubna 2010 v 17:04 | Pret |  Šuplík
A je to tu… přišel nápad a konečně jsem se dokopala. Po Vládcích přicházím s další povídkou, kterou budu prezentovat pod názvem Sluneční kámen. A to z toho důvodu, že tu o jeden takový zvláštní kámen skutečně půjde (pokud se mi příběh nevymkne).
Pokud srovnám tuto povídku s Vládci, tak tahle není dokončená. Je vlastně i úplně nově započatá. Tvořím ji podle nálady a podle toho, jak přicházejí nápady. Jak jsem přišla na tenhle nápad? Značně složitým myšlenkovým pochodem, který tu ani nebudu rozvádět a to z jediného prostého důvodu. Prostě přišel nápad, který byl naprosto pitomý, na to se nabalila spousta jiných nápadů, až z toho vzešlo toto. Přesný popis není znám už ani mě. Ale co je hlavní… že jsem dostala nápad, který jsem schopná rozvinout a pracovat s ním. Už mám v hlavě jakousi představu, jak to půjde, znám i osudy hrdinů… ale jak to nakonec dopadne je ve hvězdách, protože já se nikdy nedržím toho, co si naplánuju (teď mám na mysli osnovy příběhů, tak aby nedošlo k omylu).

Kapitola třicátá čtvrtá - V pasti

14. dubna 2010 v 21:42 | Pret |  Vládci ohně
Dnešní kapitola se jmenuje V pasti a dělá čest svému jménu. Opravdu se tentokrát ocitnou všichni v pasti. A nejen Vládci, ale i Legodská armáda... naštěstí i ta nejzoufalejší situace má nějakou naději na vyřešení a Vládci ji umějí objevit... Dojde ke střetu Vládců s Aguomem a jako vždy se skvělý plán naprosto pokazí... a pak, pozor na vlkodlaky...

Kapitola třicátá třetí - Bitva začíná (2. část)

10. dubna 2010 v 23:41 | Pret |  Vládci ohně
Tak... tady je druhá část...

Kapitola třicátá třetí - Bitva začíná (1. část)

10. dubna 2010 v 23:39 | Pret |  Vládci ohně
Vládci mají plán, jak zničit démona... člověk by řekl, že je nemůže zastavit už skoro nic, jenže ouha... Stane se pár nečekaných věcí... Do situace zasáhne Orgus, který způsobí všem obrovskou bolest... Vládci také zjistí, kdo je tím zrádcem a to jim způsobí jen další problémy a smutek... Ferton, který byl jen jakýmsi doprovodem a rádcem, získá sílu, o kterou nikdy nestál, a nebude si s ní tak docela vědět rady... Dámy, které zůstaly v paláci, dostanou nápad, jak pomoci Vládcům a vydají se na vlastní výpravu... a konečně bude zahájena bitva...
Těm, kteří si zamilovali Efena se tímto převelice omlouvám... čtěte a zjistíte proč...
Takto kapitola je příliš dlouhá, takže ji rozdělím do dvou částí...

Dvojka???

8. dubna 2010 v 15:34 | Pret |  Šuplík
Tak, už jen několik dílů a jsme s Vládci u konce... přiznám se, že jsem těch kapitol čekala trošku víc, ale ke konci jsem nějak začala dělat čím dál delší, už se mi nechce se v tom hrabat a nějak to přerozdělovat... a navíc jsem teď zahlcena prací (ano, i mě se to stává), takže trošku zvolním... nicméně... hrabala jsem se ve svém počítači a ta potvůrka mi něco schovávala... už jsem to napsala dřív, takže jsem zapomněla, že jsem někdy něco takového vůbec podnikla... pokud tušíte, že se jedná o pokračování toho, co už tu prezentuju, tušíte správně... Objevila jsem několik stránek, které jsou pokračováním Vládců... stále ještě přemýšlím, zda pokračovat či se pustit do něčeho jiného. Přece jen je tam veliká časová prodleva a nejsem si jistá, jestli už Vládci nevyčerpali svůj (a hlavně můj) potenciál. Nicméně, pár nápadů, co s nimi, bych měla a tak to nejspíš rozhodne to, kolik budu mít času na psaní (zřejmě moc ne).

Kapitola třicátá druhá - Klid před bouří

7. dubna 2010 v 21:30 | Pret |  Vládci ohně
Vládci vyrazili vyhledat Aguoma a armáda Legody vstříc nepřátelům... Zatím je klid, ale na jak dlouho... Předem se omlouvám všem, kteří si oblíbili Efena... V téhle kapitole mu opět dávám pěkně do těla... Není to proto, že bych ho snad neměla ráda. Prostě je to jen tak moc velký hrdina, že často dojde k úrazu...  

Kapitola třicátá první - Výprava začíná

7. dubna 2010 v 19:17 | Pret |  Vládci ohně
 A je to tu... Vládci jsou vycvičení, Skelorkové se připravují k útoku a Aguom už taky přichází pomalu na řadu. Efen se vrátil od Waldora, ale nebylo to k ničemu. Kaly a Liky stále netuší, kdo bude oním zrádcem... musí čekat. Vyrážíme do války, přátelé... 

Kapitola třicátá - Nový čaroděj

5. dubna 2010 v 22:03 | Pret |  Vládci ohně
Dnes nám přibude další postava... čaroděj... Irael udělala něco, co se dělat nemá, aby zachránila Efena a Radě se to příliš nezamlouvá... pošlou tedy náhradu... nový čaroděj to nebude mít zrovna lehké, nesetká se s příliš velkým nadšením a rozhodně ho to nebude těšit... ale cesty osudu jsou nevyzpytatelné...  

Kapitola dvacátá devátá - Noc mandragor

5. dubna 2010 v 21:16 | Pret |  Vládci ohně
Nějak jsem začala dělat delší kapitoly, ale tak snad to přežijete... Efen je na tom hůř a hůř a Vládci musí prvně počkat na vysemenění mandragor... Waldor je vynikající čaroděj a zdá se, že umí nahlížet i do budoucnosti. Nahlédne také do budoucnosti Vládců a oznámí ne zrovna příjemné skutečnosti... jak to vlastně bude dál? Zvládnou Vládci zachránit Efenův život?

Kapitola dvacátá osmá - Návrat do Arinu

5. dubna 2010 v 19:34 | Pret |  Vládci ohně
Další trošku delší kapitola. Efen se vrátil, ale v trošku pochroumaném stavu. Vládci udělají vše proto, aby ho zachránili, ale nebude to tak jednoduché...  

Kapitola dvacátá sedmá - V zajetí

4. dubna 2010 v 22:23 | Pret |  Vládci ohně
Opět trošku delší kapitola... Orgus unesl Kaly a přivede ji přes svého pána... Kaly pak skončí v kobce, kde se setká s někým, koho byste tam rozhodně nečekali... Meril se projeví jako zbabělec a tak role hrdinného zachránce připadá Efenovi... akorát by nemusel být zase až tak statečný...