Kapitola patnáctá - Porada

2. dubna 2010 v 18:55 | Pret |  Vládci ohně
Vládci se radí jak zachránit Akroda a zjistí, že to nebude jen tak... kdo je vlastně Akrod a proč po něm vlastně jdou?


Kaly oběhla všechny Vládce. Nikdo z nich nebyl její časnou návštěvou příliš nadšen, ale když jim podala vysvětlení všichni okamžitě slíbili svoji přítomnost na zvláštní poradě.
Několik minut po sedmé hodině se všichni sešli v Evryho zahradě.

"Kde je vůbec Fally?" zívl Evry a raději si sedl.
"Hlídá Akroda, nesmíme ho nechat samotného. Koukněte na tohle." Kaly podala Evrymu papír s Fallyho věštbou. Potom všem vypověděla o čem s ním mluvila.
"Musíme mu pomoct rozvinout jeho sílu dřív, než se naplní ta věštba. Chápete? Když budeme vědět kdy, kde a jak se to stane, tak tomu můžeme zabránit."
"Ale jak to chceš udělat?" zajímalo Likyho.
"Tak to kdybych věděla… Musíme mu dopřát dostatek času a prostoru. Budeme se střídat. Akrod nesmí být ani na chviličku sám."
"Dobře, ale co když se na jednou objeví ti zakuklenci. Pokusím se je uchechtat k smrti nebo co?" Rengi vstal a začal si protahovat dlouhé nohy.
"Umíš snad ovládat oheň ne." odpověděl za Kaly Liky. "I když v tvým případě je uchechtávat nemusíš. Uchechtají se sami až tě uvidí."
"Ha ha ha, neskutečně vtipnej." zašklebil se na něho Rengi.
"Nemůžete toho nechat? Tady jde o vážný věci." zakřičela na ně Remi.
"Tak kdo půjde vystřídat Fallyho? Akrod o ničem neví a ani se to nedozví. Rozumíte?" přešla tuto scénu Kaly a popošla k brance.
"Tak třeba já." navrhl sám sebe Army.
"Já se přidám. Musíme ještě s Armym něco dořešit, že jo:" dožadoval se souhlasu Razzy. Army vstal a protáhl se. "Tak jdem. Máme ti sem poslat Fallyho?"
"Jo, potřebuju s ním ještě mluvit. Všichni víte co a jak? Akrod si nesmí ničeho všimnout."

Fally se protáhl otevřeným oknem zpět do pokoje. Akrod ještě spal, ale Fally zavadil o židli, která stála na prostředku pokoje. Pronikavý vrzavý zvuk ho vzbudil.
"Fally, děje se něco?" zeptal se rozespale.
"Nic, jen jsem zavadil o židli. Jen klidně spi dál."
Akrod se opřel o lokty a podezřívavě si Fallyho změřil: "Nemluvíš pravdu, něco se děje. Podle tvého výrazu soudím, že něco hodně důležitého."
Fally si uvědomil, že má pořád ten samý výraz jako v době, kdy kreslil věštbu. Rychle se ho pokusil změnit, ale na to už bylo pozdě. Akrod už něco tušil.
"Nic se neděje. Kdyby jo, tak to hned víš. Nezapomínej, že bez tebe nic nezvládneme. Ty si tu čaroděj." křečovitě se usmál. Nerad lhal, ale tohle nebyla tak úplně lež a navíc to bylo pro dobrou věc.
Na Akrodovi bylo vidět, že tomu zcela nevěří. Věděl, že Fally nemluví tak úplně pravdu. Poznal, když mu někdo lhal. Jen nevěděl, proč to Fally dělá. Nevěří mu snad? O co se jedná?
Fally vytušil, že se mu to zamaskovat nepovedlo. Pak ho taky napadlo, co se asi honí Akrodovi hlavou. Co když už mi teď nebude věřit?
Fally přešel ke dveřím. "Jdem se nasnídat, ne."
Jen sedli ke stolu, ozval se zvonek. Fally sebou vyděšeně škubl.
"Nepůjdeš se podívat, co to bylo za zvuk?" nabádal ho Akrod. Dobře si všiml jeho zděšení.
Fally tiše vstal a šel ke dveřím. Prudce je otevřel… Když uviděl Armyho s Razzym, radostně si oddechl.
"To jste vy?"
"Ne, asi strašidla. Vypadáš, jako by se o tebe právě pokusil infarkt." prohlédl si ho Army a vešel dovnitř, Razzy ho následoval.
"Zdar, Akrode! Jak si se vyspinkal?" zaculil se Army a pak se otočil na Fallyho: "Naklusej ke Kaly, musí s tebou mluvit. Čeká na Evryho zahradě."
"Jo, tak já jdu, ale…"
"Klid, Fally, my víme…" přerušil ho Razzy: "Jen klidně jdi."
Fally přikývl a odešel.
"A co my, ubohý siroty? Zahrajem si karty, ne?" přerušil Army ticho, které se rozhostilo a začal pracně vysvětlovat Akrodovi princip hry.

Fally se protáhl uličkou mezi zahradami a propletl se houštím šeříkových keřů. Ani ne po pěti minutách se ocitl na zahradě. Kaly už čekala. Nebyla ale sama. Čekali s ní, krom těch dvou, všichni Vládci.
"Ahoj, lidi?" pozdravil je Fally.
"Už na tebe čekáme. Pamatuješ o čem jsme ráno mluvili?" zeptala se ho na úvod Kaly.
Fally přikývl a posadil se. Vzniklá situace ho vysilovala. Chtělo se mu spát, ale nedokázal zavřít oči. Před očima se mu míhaly barevné skvrny, bylo to jako by měl halucinace z horečky.
"Fally, co se s tebou děje?" uslyšel jakoby z dálky Remin starostlivý hlas. Chtěl odpovědět, ale nedokázal to. Místo jeho hlasu se mu ozval z úst chladný a nelítostný hlas: "Můj pane, již brzy oživím tvé tělo a tvá duše už nebude vězněm toho prokletého prstenu. Již brzy získám krev Tritolova syna. Už vím, kde je. Pošlu za ním dva ze svých nejlepších zabijáků." Před očima mu začaly běhat obrazy…
Všichni se na něho vyděšeně dívali, ale nikdo se neodvážil ani pohnout. Fallyho hlas je děsil. To snad ani nebyl jeho hlas!
Viděl podivnou mužskou postavu, vyzáblou na kost. Viděl všechno, co se odehrálo…
"Víte, co je vašim úkolem najděte a zabijte Tritolova syna! Zde je nádoba na jeho krev. Chci aby umíral pomalu. Dlouze trpěl. Rozumíte?" ozval se znovu hlas z Fallyho úst: "Tak běžte. Zabijte ho!" A pak naposledy… "Tak běžte a splňte svůj úkol." pak svět opět dostal původní podobu a Fally zpět svůj hlas.
"Fally, jsi v pořádku?" zeptal se Rengi ustaraně.
"Jo, myslím, že jo." odpověděl a prohrábl si rukou vlasy: "Viděl jsem ty, co mají zabít Akroda. Dostávají rozkazy od takovýho divnýho patrona. Ten hlas patřil jemu."
"No, dobře, ale ani jednou si nevyslovil Akrodovo jméno." protestoval Aky.
"Ale mluvil jsem o Tritolovu synovi a dal bych krk, že je to Akrod." namítal Fally.
"Ale kdo je zase Tritol?" zajímalo Likyho.
Kaly se zarazila. Tritol! To jméno už někde slyšela. Hodně dávno, ale kde a v jaké souvislosti.
"No, zaručeně to bude Akrodův otec, když…" přemýšlela Remi
"To jméno mi něco říká. Jako Učenec ho mám v paměti, ale nevím proč."přerušil ji Evry.
"Nebylo by nejlepší zeptat se nějak nenápadně Akroda?" napadlo Rengiho.
"Zkusit to můžem. Hrozně by mě zajímalo, proč chce někdo zabít Akroda a tohle by to mohlo vysvětlit." souhlasil Evry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haku Haku | 2. dubna 2010 v 23:28 | Reagovat

To som zvedava ako Akrodovi vysvetlia,ze preco sa pytaju na Tritola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama