Červen 2011

První část

30. června 2011 v 17:07 | Pret |  Oheň a vítr

Pro ty, kteří chodí taktéž na Truhlici, to jistě není překvapení. Troufám si říct, že to určitě není překvapení pro drtivou většinu z vás. Ale... nemožné se stalo skutečností. Já a Dahak jsme sedly a napsaly další spoluautorskou povídku. Překvapeni? No, to doufám! Nějakou dobu to totiž vypadalo, že my dvě se spoluautorsky nedáme dohromady už nikdy. Tady je vidět, že se nikdy nemá říkat "nikdy".
A o čem to je? Dělaly jsme si legraci, že je to taková variace na Romea a Julii, jen v stoprocentně mužském podání. No uvidíte sami. Prostě budete nemilosrdně vhozeni do rozběhnutého děje, ale jsem si jistá, že se velmi rychle zorientujete. Povídka nebyla cíleně psána na kapitoly, takže to bude jednou delší, jednou kratší a místy násilně roztržené. Ale snažíme se trhat s citem.
Za sebe a snad i za Dah můžu prohlásit, že nás práce na povídce velmi bavila.
No a dál? Povedlo se mi tak trochu vyřešit neřešitelné, tudíž to s tou mou přestávkou nebude tak špatné... Díky velkému nadšení všech zúčastněných bude povídka dokonce i obetována. Což mi spadl kámen ze srdce...
Takže k věci... tady je povídka... načasovaní jsme zvolili na den vysvědčení. To máte za ty jedničky! :-)
Pro orientaci, Šuplíku patří čtvrtky a Truhlici sobota... ale to vy si už jistě ohlídáte... Však už to znáte...
Začínáme...Čtvrteční chvilka poezie

30. června 2011 v 15:44 | Pret |  Troška poezie
Nuda je příšerná věc. Člověk pak páchá různé věci. Třeba se dá opět do spolku s Aragem :-)))
Takže pro zpestření dnešního dne a možná taky trochu pro zasmání pokračujeme s Denzarem. Nemá to chudák lehké.

P.S. Jelikož se mi situace mírně uklidnila (aspoň něco), dneska večer přijde jedno překvapení.Nucená přestávka

27. června 2011 v 22:36 | Pret |  Šuplík
Vážení,
omlouvám se, ale na čas se nejspíš odmlčím. Jsem teď plně zaměstnána a navíc bez bety, tudíž to po mně nemá kdo číst, než to opublikuju, a proto dokud neseženu někoho ochotného opravovat po mně ty překlepy, nebudu publikovat nic. Většinou si sice vystačím sama, ale momentálně jsem zavalena tolika záležitostmi, že mám sotva čas psát, natož to po sobě ještě louskat a hledat chyby (které vlastně vůbec nevidím, protože to mám tak zafixované v hlavě, že to čtu tak nějak automaticky.). A jelikož autor, který není schopný pořídit si betu, a dává na blog neopravené texty je, dle soudu mého i většiny lidí kolem, hovádko. A jelikož se do této skupiny nechci řadit, vyhlašuju nucenou přestávku. No, a protože neznám už nikoho, kdo by byl ochotný betovat texty tohoto typu, je velmi pravděpodobné, že ta přestávka bude hodně dlouhá. Každopádně slibuju, že se pokusím sehnat někoho co nedřív. Budu se snažit. Stále píšu a tvořím a nápadů mám dost, tak snad se mi někdo dostane brzy pod ruku.
Přeji vám krásné a pohodové prázdniny...
Pret

P.S.: Omlouvám se za Začátek, ale momentálně není napsané pokračování a nejspíš ještě hodně dlouho nebude.

Osmá kapitola

19. června 2011 v 19:59 | Pret |  Zkouška dospělosti
Přišla neděle... a já jsem ve velmi dobrém rozmaru. Sice jsem původně nechtěla Zkoušku dneska dávat (trošku jsem se na ni zasekla), ale nakonec jsem si řekla... proč ne? Ještě pár řádků napsaných mám, takže je dám rovnou. Pak to bude trošku problém, protože jsem opravdu dost vytížená a nevím, kde se k psaní dostanu. Mohu slíbit, že se budu snažit...


Třicátá šestá kapitola

10. června 2011 v 21:10 | Pret |  Od začátku
Dneska to se mnou málem seklo (tak to bývá, když si člověk s vysokým tlakem dá kafe) a s vámi to doufám málem (nejsem žádný nelida) sekne taky... Alan je poměrně dost troufalý, ale ví co chce. Vydýchá to Petr a dokáže se podvolit Alanovu přání?
Pokračujeme v rozdělaném večeru a ještě zdaleka není všem překvapením konec...


Třicátá pátá kapitola

7. června 2011 v 20:14 | Pret |  Od začátku
V minulé kapitole narazil Petr na Milana. Soudě dle vašich komentů, tak vám Milan rozhodně není sympatický (to je dobře, to byl účel). A troufám si tvrdit, že tato situace se ani nezmění. Ale k dnešní kapitole... Petr se vrátí domů ve značně depresivním rozpoložení. Alan bude utěšovat a jak dobře se mu to povede, to uvidíte dneska. Dnešní kapitolka bude trošku useklá, zbytek noci se odehraje příště. To se taky dozvíte, co je myšleno tím "Pokušením v ráji."


Sedmá kapitola

5. června 2011 v 20:55 | Pret |  Zkouška dospělosti
Omlouvám se, minulý týden byl hektický a já v neděli zjistila, že další dílek není obetován. Holt jsem to zapomněla poslat Mrněti. Tenhle týden to není o nic slavnější (skleróza v tomhle věku?), takže tentokrát jsem to po sobě četla jen já. Tudíž omluvte zhoršenou kvalitu... nebo tak nějak.
Ale k ději. Kubu čeká několik překvapení a ne všechna budou příjemná...


Třicátá čtvrtá kapitola

3. června 2011 v 20:06 | Pret |  Od začátku
Život je pes. Já se loupu jak had (i když had to dělá úmyslně, já proti své vůli), Alan panikaří v letadle a Petr potká někoho, koho by raději už nikdy nepotkal. Takový je prostě život. Jsou věci, které ovlivnit nejdou.