Listopad 2011

Dvacátá šestá kapitola

27. listopadu 2011 v 22:51 | Pret |  Zkouška dospělosti
Dneska jsem se dozvěděla, že jsem extrémně hodný člověk. A abych nezklamala, rozhodla jsem se svou "hodnost" trošku popohnat. Ano, nešálí vás zrak. Pret se smilovala a dává další díl o něco dříve, než původně zamýšlela. Když už vás tak napínám, tak si to žádá malé odškodnění, nemám pravdu?

Kubíčka jsme opustili v Martinově náruči, kde se ocitl tak nějak shodou nešťastných (nebo šťastných?) náhod. A jedeme dál. Dneska se náš hrdina dozví pár věcí, které ho opět nadmíru překvapí (tak je to pitomeček, Lenushka ho odhadla velmi dobře a nejen to). Dneska se taky dozví, co společného mají Martin a Lex. No a také sladké tajemství, proč mám to
Martin tak záhadně zmizel. A taky něco málo o jeho životě.

P.S.: To, že dávám tuhle kapitolu tak brzy, to vlastně není zas taková náhoda. Chci jednomu člověku zlepšit náladu a doufám, že tohle aspoň trochu pomůže :-) Jinak je samozřejmě pro všechny :-) A klaním se všem, kteří správně odhadli spojení Lexe a Martina :-)))


Dvacátá pátá kapitola

25. listopadu 2011 v 0:04 | Pret |  Zkouška dospělosti
Minule jsem si stěžovala na zásek. A je pryč :-) Prostě jsem k tomu takhle jednou kolem půlnoci sedla a nejen, že dopsala kapitolu, která mi dělala takové problémy, ale rovnou jsem splodila další dvě (už makám na třicáté druhé). V té jedné si nejsem moc jistá, ale poradkyně ji schválila, tak teď už to bude na ni :-) Stejně se na ni nedostane ještě před srazem, tak jsem v relativním bezpečí:-) Šílený nápad se smrtí jedné z postav už mi byl snad zdárně vymluven, i když mi v hlavě ještě straší. Ale tak uvidíme... máte se rozhodně na co těšit.

A o čem to bude dneska? No tak na scénu se nám vrátí hádejte kdo? Taková nečekaná událost zastihne Kubíčka absolutně nepřipraveného. No a pak, ty okolnosti :-) Tohle je totiž naprostá náhoda. Kdo by mohl tušit, že někdo zná někoho, kdo zná někoho, který zná někoho :-) Nechápete? Pochopíte. Pro skeptiky, kteří by mi snad chtěli vyčítat, že tohle není reálně možné. Tak ano, je. A znám to ze svého okolí. Někdy to totiž bývá i docela sranda. A navíc, takhle kapitola je o ždibíček delší než je obvyklé.


Dvacátá čtvrtá kapitola

20. listopadu 2011 v 19:10 | Pret |  Zkouška dospělosti
Tak nějak jsem si všimla, že původně tohle nebyly kapitoly, ale díly. Kde udělali soudruzi chybu? Těžko říct. Možná ta dlouhá pauza a pak už jsem začala psát na kapitoly cíleně, tak čert to vem.
Každopádně už nějakou dobu pohřešuju jisté komentátory, tak kdepak jste milánkové? Už se vám povídka nelíbí? (Nenápadná výzva, aby začali zase komentovat? Povedlo se?)
A jak mi jde psaní? Určitě vás to všechny zajímá. Zasekla jsem se. Nepříjemně a velkolepě. I když vím co dál s dějem, nějak se nemůžu hnout přes jedno místo v třicáté kapitola (haha, ano, už jich mám tolik).
No a ještě poznámečka k tomu srazu, který jsem už avizovala. Nejspíš ho spácháme nějak kolem Vánoc, takový malý dáreček. A pokud se vydaří (ani o tom nepochybujte!), spácháme určitě brzy další.

Dnešní díl bude nabitý. Trošku blíže poznáte Lexe, Kuba naštve Romana a pořádně. Prostě nám Kubíček začne vyvádět. Naštěstí lidi kolem něj mají dost rozumu na to, aby ho zase srovnali do latě.


Dvacátá třetí kapitola

15. listopadu 2011 v 20:41 | Pret |  Zkouška dospělosti
Tak... Pret je v tak výborné náladě (pořád ten koncert), že se rozhodla být hodná.

Ano, budu hodná a zase dodám díl dříve než jsem zamýšlela. Na další budete muset urgovat Sharivari :-), protože tohle je poslední obetovaný. Před pár dny se mě někdo ptal, kolik zamýšlím kapitol. No, už pracuju na dvacáté deváté a to pořád ještě není konec ani náhodou:-) A asi se ode mně dočkáte hodně velkého překvapení.(Doufám, že na něj nedojde před plánovaným srazem, protože bych se fakt bála o život... a doufám, že mi to moje drahá poradkyně rozmluví:-) Mimochodem, přeji brzké uzdravení Leesil, už mi ta čajka moc chybí :-)

Pro ty, kteří naivně doufají, že jak se Kuba s Martinem potkají, bude konec, zklamu vás. Jsem zlá a jen tak jim něco nedaruju. A Kubovi už vůbec ne. Ale má to i své pozitivní stránky, kdybych na ně byla hodná, povídka by brzy skončila :-) Ale už se na ten konec docela těším. Bude to totiž znamenat novou povídku, která už se mi kousek po kousku rodí v hlavě. Nespavost je někdy velmi zajímavá záležitost, ale nepřeju vám ji.

Dneska se Kubovi připlete do cesty pohledný majitel baru. A kdyby jen do cesty!

Kapitolka pro všechny, kdo mají špatnou naladu. I v té největší tmě je vždycky někdo, kdo nám ochotně posvítí baterkou:-) A já svítím moc ráda a dneska jsem nabitá tak úžasně pozitivní náladou, že si troufnu i do sklepa :-) A za tohle filosofování bych si zasloužila do toho sklepa zavřít:-) Už toho nechám a nebudu zdržovat od kapitoly. Jen ještě... jedno moudro, které by mohl využít i Kuba, až mu bude nejhůř... spravit jde nakonec všechno, záleží jen na tom, kolik jsme do toho ochotni investovat času.


Pořád je miluju...!!!

14. listopadu 2011 v 17:17 | Pret |  Šuplík
Já vím, tohle je povídkový blog, takže sem nemám co tahat své soukromé záležitosti, ale nemůžu si prostě pomoct.


Dvacátá druhá kapitola

11. listopadu 2011 v 20:31 | Pret |  Zkouška dospělosti
Dnešek je slavný den. Jednak se mi vrátil počítač (skáču radostí), pak se mi povedlo sehnat i nějaké ty vánoční dárky a navíc jsem si donesla dalšího obyvatele našeho bytu: červeného beťáka. A protože má dneska svátek Martin, bylo by skoro nemístné nedat další kapitolku. Takže zkrátka a dobře, vlivem těchto velmi příjemných událostí jsem se rozhodla udělat radost i vám. Tak doufám, že radost mít budete.

Dneska bude jen takový oťukávací část. Koukneme se, jak se vyvine pár dalších měsíců. Tahle kapitola je hodně skoková, ale berte ji jen jako takovou překlenovací. Brzy už se začnou dít věci! :-)
Jo a všem Martinům přeju všechno nej. A mimochodem, kde máte toho bílýho koně? :-))))))


Dvacátá první kapitola

7. listopadu 2011 v 19:14 | Pret |  Zkouška dospělosti
Jásejte, slavte, vylovte vychlazené šáňo! Dneska pokračujeme. Sice stále nemám svůj milovaný noťáček (člověk zjistí co má, až když o to přijde), ale snad už bude zase brzy u mě ( a příště si povídky budu radši zálohovat, pro všechny případy-to říkám pořád a skutek utek). Snad jste během čekání neutrpěli žádné duševní újmy, případně stížnosti beru pouze osobně.

Tak jak to bude? Vrazí Vojtovi Roman nebo snad sám Kubíček? Ale něco vám dopředu prozradím. Kuba v Romanovi našel hodně dobrého přítele. Pro ty, kteří měli rádi Vojtu, mám špatnou zprávu- po dnešní kapitole vás to hezky rychle přejde.

Dnes zcela výjimečně kapitolka s věnováním. Milá Leesil, vzhledem k tomu, co tě čeká, přeju ti, aby všechno dobře dopadlo a my se mohly zase brzy sejít na čajíčku. Svůj slib splním, očekávej mě i s výtiskem kapitolky (takhle strašně hodná jsem na svoje čtenáře). A když nebudeš zlobit, možná ti tam nakreslím i vlastnoruční autogram s věnováním. No, kdo by po tom netoužil, že jo :-)


Srazíme se?...

5. listopadu 2011 v 19:11 | Pret |  Šuplík
Vážení,
jak už bylo řečeno, kozorohové jsem neuvěřitelně střelení lidé. A jak to tak bývá, když se sejdou aspoň dva magoři, vymyslí nějakou kravinu. A jelikož jsem kozoroh a můj osobní povídkový poradce také, vymysleli jsme si sraz. A s kým že se to budeme srážet? S kýmkoliv, kdo bude mít zájem a v určený čas se bude vyskytovat na určeném místě.
Nejedná se pouze o sraz (ne)fanoušků těchto stránek (ale kdo by mi nechtěl osobně vynadat za takové sekání povídek, že?), ale obecně příznivců gayliteratury. V plánu je takové neformální setkání v jedné čajce poblíž Míráku v Praze. Předpokládaný čas je někdy kolem Vánoc. Ale vše bude ještě upřesněno. A dva účastníci jsou už jistí. Tak by mě tak zajímalo, jestli by někdo z čtenářů neměl zájem poznat pár šílenců osobně (ale neškodných). A klidně s sebou vemte kámoše, kámošky, sourozence... prostě kohokoliv. My nekoušem...
Nic nemůžu zaručit, ale snad to nuda nebude... odejít můžete kdykoliv a pokud máte aspoň trošku střelenou povahu, nevylučuji, že si tam nenaděláte dobré přátele...
Jako bonus tam budu přítomna já i s bodyguardem, to pro případ, že by měl někdo choutky vyříkat si se mnou něco ručně :-)))) A možná přijde i kouzelník :-)))))
Takto šílená akce je zatím v plenkách, je o předběžný průzkum, abychom věděli, jakou část Prahy máme na setkání vymezit :-)
Takže pokud vám to přijde jako dostatečně lákavé či zajímavé, hoďte komentík s nápady, vyjádřením či ohodnocením mého duševního stavu :-))))

Vaše Pret

Dvacátá kapitola

3. listopadu 2011 v 21:54 | Pret |  Zkouška dospělosti
Zítra si jdu pro noťáček, tak snad si ho i odnesu. Tudíž kapitolu dodávám až teď. Konečně jsem se dostala pořádně k netu. Včerejší meeting s mým "osobním povídkovým poradcem" mi přivodil naprosto šílené nápady (kupodivu ne k povídce, protože tu jsme skoro neřešili, tudíž to asi nebude povídkový poradce, ale zní to krásně), které hodlám realizovat a o kterých ode mně ještě uslyšíte. A taky jsem zjistila jednu zajímavou věc o kozorozích :-)
Ale k povídce.... dnešní kapitolka se některým asi zamlouvat nebude a někteří budou jásat. Proč? To si přečtete. Teď budou kapitoly spíše skokové. Musíme se posunout v ději trochu dál, tak jsem to poněkud zrychlila. Sharivari nasledující kapitoly prý přivodily depku (což mě velmi mrzí), ale takový je život a já jsem zlá. A pokud mě bude chtít někdo peskovat za to, že jsem zase utnula kapitolu v nejlepším, je to zbytečné. Taková jsem holt já :-)