Leden 2012

Čtyřicátá druhá kapitola

30. ledna 2012 v 23:24 | Pret |  Zkouška dospělosti
Tak a je to tady. Zamáčkněte slzičku, abyste viděli na čtení, a můžete se pustit do poslední kapitoly Zkoušky. Uf, že to byla ale dlouhá cesta. Pro mě, pro vás i pro Kubu. Ani nevím, co k tomu říct. Jen, že psaní téhle povídky mě skutečně bavilo a dost často zachraňovalo moje duševní zdraví. Chci poděkovat všem, kteří četli a komentovali. A taky bych vás chtěla všechny poprosit o poslední komentář. Jak se vám povídka líbila nebo nelíbila, co jsem totálně podělala a co byste ještě případně chtěli číst (protože se s hrdiny toho příběhu nechci zas tak definitivně rozloučit, plánuju ještě pár bonusových kapitolek, ale to spíš do dalekého budoucna).
Jinak, abyste nebyli zas tak moc smutní... pamatujete ještě Vetřelce a Vetřelce II - můj společný projekt s Dahakou? Tak a pokud nesedíte, okamžitě to napravte. Právě se pracuje na Vetřelci III! To je to moje překvapení, které mi tak nějak brzdí mou další sólovou povídku. Mě prostě nejde psát víc povídek naráz. Ještě bych na tom měla zapracovat.
No, raději se nebudu moc nostalgicky rozkecávat. Jen od téhle kapitoly moc nečekejte.


Čtyřicátá první kapitola

26. ledna 2012 v 17:04 | Pret |  Zkouška dospělosti
Rychlostí blesku se šineme do finále. Tohle je tak na 99,9% předposlední kapitola, takže si to užijete. Práce na té nové momentálně poněkud stojí, ale i tak snad můžu naznačit, že je to na úkor jiného projetku, který vám snad brzy představím(e). Sešlo se toho teď docela dost.

Ale k věci... Kuba je propuštěn do domácí péče a jeho zotavování se ujme Martin. A aby toho nebylo málo, popadne ho romantická nálada, které musí Kuba učinit přítrž. Na romantiku totiž není čas, když se musí "vynahrazovat."


Čtyřicátá kapitola

20. ledna 2012 v 15:53 | Pret |  Zkouška dospělosti
Ty moje tvůrčí záseky jsou fakt hrozný. Plná hlava nápadů, ale nechce se těm potvorám ven. Každopádně, včera jsem utržila těžký emocionální šok (abyste věděli, tak jsem koukala na velice inspirativní anime a ten konec mě totálně odrovnal), a jelikož na takového podněty moje podvědomí i múzy slyší, sedla jsem a psala zase dál. Jen kdybych psala jen jednu věc a nerozdělala dalších tucet. Ale ty nápady chtěly ven a nedaly se spojit dohromady (jestli já někdy něco z toho dopíšu, tak to bude fakt zázrak). Ale k věci... chystám pár jednorázovek - dvě už mám rozepsané a skoro dokončené, pak tu novou povídku - když už jsem si snad ujasnila, co s příběhem zamýšlím, a možná přijde ještě to slibované překvápko, které ale nezáleží jen na mě.

Dnešní kapitolku chci věnovat Leesil. Jako trošku opožděný dárek k narozeninám - když jsem se zasekla s tou slíbenou jednorázovkou. Znovu ti přeju všechno nejlepší. Děkuji Ti za čas, který jsi mi ochotná věnovat a poslouchat moje kňučení nad mými záseky a mé úmysly s povídkami... a že mi rozmlouváš ty pitomosti, co mě napadají. Děkuji, že jsi tak úžasný člověk a že se s tebou vždycky dost nasměju. Děkuju, že mi tak věříš a máš ráda moje psaní. Velmi si toho vážím.

Tahle kapitola je vmezeřená před původní konec (ano, včera jsem ho přepsala) a myslím, že bude ještě jedna, než vám předhodím ten nový. A samozřejmě, plánuju ještě takový bonusek, který si můžete zahrnout do děje a nebo taky nemusíte... je to na vás. Jen se rozhoduju, kdy ten bonus přijde. Ale nejspíš až na úplný závěr.
Kuba tráví poslední dny v nemocnici, které mu ochotně kdosi zpříjemňuje...
Mimoto se nachází v kapitole narážka na novou povídku a taky na ten bonus. Schválně... kdo je najde? :-) Hezké čtení.


Třicátá devátá kapitola

17. ledna 2012 v 18:39 | Pret |  Zkouška dospělosti
Pro jedno zapomínám druhé, takže se velmi omlouvám - vykouřilo se mi z hlavy, že jsem ještě nedala další díl. Kajícně se omlouvám všem, kteří čekali (za okousané nehty ale nenesu žádnou zodpovědnost!). Momentálně mám starostí až nad hlavu, takže s bídou dopisuju a přepisuju Zkoušku a nová povídka je zatím jen v hlavě. Ale pokud se zadaří a já věřím, že ano, tak budu mít pro vás snad překvapení a možná i několik. Navnadila jsem vás?
Jen prosím o trošku trpělivosti. Mám poněkud nabitý program a když už sednu k psaní, tak je mozek tak prázdnej, že to snad ani není možné. Ale když se musím učit, nebo pracuju... jooo, to je nápadů, co mi lítají v hlavě! Asi si pořídím deníček debilníček a budu si pořizovat poznámky!

Ale k dnešnímu dílu...Tak trošku v dnešní kapitole nakousnu Lexovu první lásku, již zmiňovaného Horsta. Ty, které zajímají detaily, mohu odkázat na další plánovanou povídku (hodlám to totiž ještě rozvést, pokud se povede) - když máte Lexe tak rádi, tak se mihne i v té další (a nebo, že bych mu dala jeho vlastní?). No a myslím, že je znát, že se blížíme pomalu do finále.


Třicátá osmá kapitola

10. ledna 2012 v 20:04 | Pret |  Zkouška dospělosti
No... takže... ehm... beru zpět... povídka nebude mít čtyřicet kapitol celkem... jsem si to rozmyslela... tak nějak.
Těm, kteří právě zalapali po dechu a začali se ohlížet po nějakém tupém předmětu, kterým by mě umlátili, se velice omlouvám. Jak to tak bývá, trošku jsem se s tím koncem unáhlila. Myslím, že těch kapitol bude možná i čtyřicet dva. A ten konec přece jen trošičku přepíšu. Takže se omlouvám. Ale na druhou stranu, Kuba, Lex a ti ostatní tu s námi ještě chvilku budou.
K nové povídce... jsem se tak trošku zase zasekla, ale věřím, že to brzy pomine. Už mám dokonce vymyšlená i jména a poctivě sleduju QaF, abych se pořádně inspirovala a nasáhla tu atmošku (nebojte, fanfiction neplánuju ani omylem). Jde to pomalu, ale jistě. V povídce se mihne i Lex a zřejmě se tam bude motat i Kuba (ve Zkoušce se o tom nezmiňuje, protože to nepovažoval za důležité - to mám zas vysvětlení, co?).
No, ale zase tu plácám a plácám a vy už určitě chcete číst dál.

Zajímá vás, co Lex s Helenkou na Kubu ušili? Dneska se to dozvíte... a pak, jistá osoba projeví poněkud víc charakteru, než od ní všichni očekávali? Kdo?


Třicátá sedmá kapitola

5. ledna 2012 v 18:53 | Pret |  Zkouška dospělosti
Tak práce mi jde jak po másle, ale bohužel ne na povídce. Jak mám nějaký problém, múza vezme roha... A navíc jsem v pokušení přepsat poslední díl Zkoušky. Pořád nad tím přemýšlím, dopisovala jsem to těsně před Vánoci a tak na mě sedla ta příšerně sentimentální nálada a ten konec stojí za houby. Myslím, že za jiných okolností, (třeba o velikonocích) by to vypadalo jinak. No, uvidíme, jak se to vyvrbí... Kdybyste tak věděli, co bylo v plánu původně :-)))
Radši ale pokročíme v povídce, než si z tohohle udělám listárnu.

A o čem to dneska bude? No o Kubovi v nemocnici...


Plány do nového roku...

2. ledna 2012 v 22:33 | Pret |  Šuplík
Jak už jistě všichni víte, Zkouška dospělosti nám už pomalu končí. Pro mě skončila už úplně, poslední díly odeslány na betování.. I když, není to tak docela pravda. Mám pro vás (prozatím rozepsanou) bonusovou kapitolku, kde bude to, co se mi do povídky z nějakého důvodu nepodařilo dostat. I to se stává a ať to mám sebelíp promyšleno, občas mi něco uklouzne.


Třicátá šestá kapitola

1. ledna 2012 v 18:54 | Pret |  Zkouška dospělosti
Úvodem chci všem popřát všechno nejlepší do nového roku. Děkuji za vaší přízeň a za podporu. Děkuji Sharivari za trpělivé betování, i když jí kapitolky posílám na poslední chvíli - není to se mnou lehké.

Dneska na zpestření začátku roku 2012 další kapitola.
Po pár odstavcích se nám na chvilku změní vypravěč. Kdo to bude a co se stalo s Kubou?