Únor 2012

Čtvrtá část

26. února 2012 v 19:38 | Pret |  What I Like About You
Sorry lidi,
teď jsem měla trošku náročnější víkend, takže jsem se od středy nedostala na net (a nevěděla jsem to předem, takže jsem se nestihla připravit), takže dávám díl dneska.
Gabriel osvětlí, proč je tak milej na Lexe. Tedy zatím jen tak trochu. Do baru si to přikráčí taky Vítek. Víc jsem to líná popisovat, tak si to hezky přečtěte :-)


Třetí část

19. února 2012 v 11:15 | Pret |  What I Like About You
Dneska se mi nějak nechce moc rozepisovat, takže to vezmu jen stručně... Chtěli jste vědět, kdy se takhle povídka odehrává. Tahle kapitolka vám snad tuhle otázku zodpoví. Zjistíte, jaký vztah má Gabriel k Lexovi. No a taky se něco málo dozvíte o Lexově minulosti. Ale vážně jen trošku :-)


Druhá část

14. února 2012 v 11:07 | Pret |  What I Like About You
Když už máme toho Valentýna, tak by to chtělo nějakou dávku nemocí, ehm... emocí. :-D Jsem ve velmi dobrém rozmaru, takže jsem se rozhodla dál druhý díl už dneska místo původního plánu ve čtvrtek. (A zkuste někdo říct, že jsem zlá:-))))
Představíme si Vítka. Předem upozorňuju, že v některých ohledech si budu trošku vymýšlet. Tak se na mě prosím nezlobte. Vím, že bych si podrobnosti mohla zjistit, ale... mám toho poměrně dost i tak (já vím, to říkám pořád) a nestíhám skoro ani psát, natož zjišťovat detaily. Ale slibuju, že pokud budete mít nějakou výtku či připomínku, budu jí brát vpotaz.
Taky už na sebe ti dva narazí, téměř doslova :-) A v příští kapitole bude Lex, tak se máte na co těšit.


První část

11. února 2012 v 20:48 | Pret |  What I Like About You
Původně jsem chtěla začít až zítra, ale proč čekat. Začneme zvolna. Kapitolka bude krátká. Opět nepíšu cíleně na kapitoly, tak to podle toho vypadá.
Dneska potkáme s prvním hrdinou. S Gabrielem.


Co mám na tobě rád...?

11. února 2012 v 12:37 | Pret |  What I Like About You
Ano, je to tu. Probrala jsem se z letargie, vyhrabala z deprese (už nikdy nebudu psát!) a konečně přinutila svůj mozek přemýšlet. Včera jsem měla neobyčejně plodnou noc. Bylo mi zle (hádám, že chřipka) a to prý bývám geniální. No, nevím. Nejsou to má slova, takže těžko potvrdím. A co z toho vylezlo? Plno popsaných papírku s poznámkami = nápady na novou povídku. Konečně jsem dopromyslela všechno, co jsem potřebovala k pořádnému rozběhnutí příběhu - postavy a jejich charaktery zase tak docela nestačí - ale včera jsem dala dohromady děj! Jestli se ho budu držet anebo to dopadne jako se Zkouškou, to ještě uvidíme (ano, stále pamatuju, že vám dlužím ty alterkonce... nebojte, dočkáte se...).
Ale k věci... dneska to bude jen pár slov k příběhu. Podle slov Dety strejdy Leesil je Gabriel vážně parchant :-D Což mě těší, protože takový má být. Včera mě hrozně bavilo psát ho. A nejvíc jeho slovní přestřelky s Lexem (ano, Lex tam bude a bude tam minimálně ze začátku hodně!). No a proč tenhle název? Za prvé... námět mě napadl při poslouchání stejnojmenné písničky. Ne, že by byla tématicky nějak odpovídající, ale ten název mě zaujal a ta melodie ve mě cosi evokovala. No a za druhé... Gabriel je pěkný parchant (anoooooo!), takže Vítek by musel hodně přemýšlet, než by přišel na odpověď na takovou otázku.
V povídce se bude vypravěč střídat s první osobou. Jednou to bude Gabriel, jednou Vítek a možná i někdo jiný. U mě totiž není nikdy jisté, co mě popadne.
A co ještě k postavám...? Hmmmm, takže Gabriel bude pěkný syčák dle vzoru Briana (příznivci QaF - hlasitý potlesk prosím!), ale snažila jsem se vytvořit někoho, kdo by s Brianem zas neměl tolik společného - až na přístup k životu. Sice jsem pár fanfiction napsala, ale není to zrovna můj šálek čaje. Mám radši postavy, které si sama vytvořím. A Vítek? Ten bude mít hodně těžký život, důvody se dozvíte brzy, ale to ho nepřipraví o radost ze života, ani o jeho dobrou a milou povahu. Takže přesný opak Gabriela. A jak se ti dva snesou? O tom právě bude tahle povídka. Nakonec budou mít pár věcí společných... ať už Lexe... nebo...
Už brzy... :-))))