Část první

31. října 2017 v 18:48 | Pret |  Čaroděj od vedle
Nebudu tvrdit, že jsem úplně zpět... ale dost z vás volalo po pokračování Čaroděje ze sousedství, takže to teda zkusím. Snad se mi to povede dokončit... Držte mi palce. Zde první část...
"Matěji…Matějííí, no tak… sakra, jsi doma?" klepání na dveře pomalu přecházelo v bušení doprovázené hlasitý vykřikováním jména jednoho z obyvatel bytu.
"Do prdele, co se sakra děje, že tu řveš jak debil," vykoukne znechuceně ze dveří Matěj. S ručníkem omotaným kolem pasu a mokrými vlasy. Řvoucí Kristián ho vytáhl ze sprchy. Jako by nemohl chviličku počkat.
"Wow, ty posiluješ, že jo?" Kristián se bez nějakých rozpaků kolem něj protáhne do bytu. Při průchodu kolem si dovolí Matěje drze plácnout po zadku. "Měl bys vylézt mezi lidi… ne se poflakovat jen doma, anebo být zahrabaný v práci. S takovým tělem se tu zahrabáváš zaživa. A přitom… Dominik by olíznul všech deset, kdyby…"
"Cos chtěl?" utne Matěj jeho monolog. "Zvonil jsi na mě, jako by šlo o život. A teď tady vyloženě žvaníš o ničem."
"Nejsi nějak nervózní? Začínám si připadat, že mě nevidíš rád…"
Matěj dojde k jednoduchému a zcela pravděpodobnému závěru, že se vůbec nic neděje, a že ho Kristián přišel prostě jen prudit.
"Peťa tu není?" rozhlédne se Kristián po bytě. Hledal Matějovu spolubydlící. Znali se s Matějem už z vysoké, rozuměli si a vzhledem k tomu, že ani jeden neměl vážnou známost, a ani jeden z nich nehodlal dávat šílený prachy za nájem. Tak bydleli spolu.Takhle to bylo… úspornější.
Matěj se od té doby, co dostal kopačky od Štěpána, neměl chuť k nikomu vázat. Jeho vztahy trvaly krátce. Poslední dobou dával přednost jen krátkým známostem. Jedno dvě rande, pak párkrát sex a konec. Mysl neustále srovnávala s jeho čarodějem všechny muže. A i když v posteli rozhodně nebyli špatní, prostě ani jeden z nich nebyl Štěpán. Matěj už si kolikrát nakázal, aby na Štěpána nemyslel, aby ho vyznal z hlavy. Byla to už dlouhá doba. I přesto to nešlo. Zanechal v něm hlubokou jizvu, dlouhý šrám, který se otevřel vždy, když byl s někým jiným. Někdy měl obavy, že je rozbitý. Že už nikoho milovat nedokáže. Ne doopravdy. Ne tak jako Štěpána. Opravdu ho očaroval.
"Ne, má rande," odfrkne si. Zas si nabrnkla nějakého… floutka. Matěj pro něj nedokázal najít vhodné slovo. Možná proto to Petře nikdy nevyšlo. Hledala si takové muže, co nestáli za nic. "Tak proč jsi tady?" vyzve znovu Kristiána. I spolu párkrát spali. Matěj to ale po pár schůzkách utnul. Nešlo to. Kristiána se ale zbavit nedokázal. Bylo to asi jako přikazovat povodni, ať se na to vykašle.
"V baru je dneska akce… striptýz… sice to není Dave, ten s tím seknul… Jeho bouchač mu to prý zatrhnul, ale i tak… pokoukání by to mohlo být super," vychrlí Kristián.
"Přece sis nemyslel, že se Dave bude svlíkat do důchodu. Měl to přece jen při studiu. Navíc… proč by v tom měl pokračovat, po tom, co se stalo? Mohl umřít. Nedivím se, že s tím seknul." Zamračí se. Davida znal. Občas spolu prohodili pár slov. A Matěj byl i u toho incidentu, když Davida pobodali. Nebyl ho hezký zážitek. A poměrně dlouho do baru nevkročil.
"No jo, přece jen už je na to dost starej."
A ty blbej, pomyslí si Matěj unaveně. "Když řeknu, že večer do baru zajdu, vypadneš odsud, abych se mohl v klidu oblíknout?"
"Ale přede mnou se stydět nemusíš. Nahého jsem tě už viděl," uchechtne se. "A měl jsem v puse tvoje péro."
"Vypadni," doporučí mu Matěj. Tak zrovna tohohle litoval. Neměl s tou užvaněnou babou vůbec spát. "Mám ještě dost práce a nemám na tebe náladu."
Kristián se jen ušklíbnul. "Asi bys potřeboval pořádného milence, abys přestal být tak protivný. Tak večer v baru."

ooo
Matějovi se do baru vůbec nechtělo. Neměl na to náladu. Nejradši by zůstal doma a četl si. Nebo by mohl opravit testy prvního ročníku. Poslední dobou měl pocit, že je to čím dál horší. Rozčiloval se poslední dobou nějak moc často.
Bar The Webs byl vyhlášený. Občas tam zašel i Matěj. Jeho kolega Vojta, tam byl pečený vařený. Matěj věděl, že měl Vojta kdysi pletky s majitelem. A začínal mít pocit, že je tam až moc lidí, se kterými Vojta spal, nebo aspoň spát chtěl. A občas se tam objevil i Patrik. Další z kolegů. Vojta vždycky vtipkoval, že je děsná sranda, že se na jedné škole sešli tři gayové. Náhoda? Jak Brno.
Patrik byl fajn. Matěj ho měl rád. S Patrikem byla legrace, měl úžasný smysl pro humor a energie na rozdávání. Matěj ho nikdy nezažil rozčíleného. Jen jednou… ale to nebylo rozčilení. Jak pochopil, Patrikův přítel měl jakousi nehodu a Patrik to nesl dost špatně. Nemluvil o tom, ale kdo Patrika znal, poznal, že se trápí. Matěj obdivoval, jak všechno zvládá. Nakonec to zase byl ten starý Patrik a vrátila se i jeho věčně dobrá nálada. A kdyby Patrik nebyl zadaný, a to dost vážně, Matěj by to s ním nejspíš chtěl zkusit. Ale takhle… měl aspoň spojence proti Vojtovi. Vojta sice už nějakou dobu uznával pravidlo "co je v domě, není pro mě", ale to se týkalo studentů a jejich rodičů. Nikoli kolegů. Jednou nebo dvakrát se Matěj s Vojtou vyspal, ale oba se shodli na tom, že nemá smysl pokračovat.
Projde s pozdravem kolem vyhazovače a rozhlédne se po osazenstvu. Asi tu byl dost brzy. Ještě tu zase tolik lidí nebylo. Všiml si Vojty, jak valí cosi do velmi pěkného muže. Matěj měl občas pocit, že Vojta zná snad všechny gaye v okolí sta kilometrů. Odfrkne si. Zamíří k nim. "Ahoj…" pozdraví neurčitě. Prohlédne si toho muže. "Neruším?" Jasně, že rušil. Ale pokud Vojta toho muže nabaluje, tak mu trochu zakření. Za ty jeho kecy v práci, si to jedině zasloužil.
"No né, copak ty tady?" pousměje se Vojta. Matěj tu už vážně dlouho nebyl. Spoustu lidí tu vůbec neznal. Ale to mu moc nevadilo. Moc se nestaral o lidi kolem. "Nevěřil jsem Krisovi, že dorazíš… A takhle brzy. Tak sedej…" Vojta se uchechtne a usměje se na toho hezounka. "Zlato, dopovíme si to potom. Mám tu kolegu a musíme toho ještě hodně vyřešit."


"Takže jsem mu napsal poznámku… snesu hodně, ale aby se na mě ten debil tak ksichtil… Doopravdy jsem měl chuť mu na fleku jednu natáhnout," ušklíbne se Vojta.
Matěj není moc nadšený, že si ho Vojta tak všímá. A že poslal svého "přítele" pryč. V podstatě se chtěl jen ukázat, aby Vojta mohl potvrdit té protivné osobě - Kristiánovi - že tu byl. Chvíli by se tu motal, a pak by zamířil zpět do klidu svého bytu k rozečtené knize.
"Asi by sis měl zavolat jeho rodiče. Začíná být čím dál drzejší. Ale na druhou stranu… je v pubertě, musel sem přestoupit… asi nenávidí všechno a všechny," pokrčí Matěj rameny. On s tím klukem žádné zvláštní problémy neměl. Ksichtil se, to jo. A doopravdy by slabším povahám mohla ujet ruka, ale Matěj to bral sportovně. Ať se šklebí, on ho pak na něčem vybere při zkoušení a šklebit se bude pro změnu zase on. Škodolibě.
"Asi jo. Cinknu jeho tátovi. Už jsem s ním mluvil, když sem přehlašoval toho svýho dárečka… Asi máš pravdu. Rodiče rozvedený, bydlí daleko od sebe. Matka už ho nezvládala, tak ho sem šoupla otci, který na něj nemá čas… Fakt síla."
"Já osobně bych se asi choval ještě hůř," ušklíbne se Matěj. Nebyl žádné neviňátko. Rozhodně ne ve svých šestnácti. Vzpomínal na Denise. Jo, tehdy se chytil špatných kamarádů. Srovnal se až po… Povzdechne si. "Zavolej tátovi. Přišel mi celkem rozumný."
"Jo, to udělám. A co Karolína od tebe ze třídy? Pořád problémy? Ta holka je normálně kurva," oznámí Vojta bez obalu. Něco jako ty, Vojtěchu? Matěj si jen povzdechne.

"Je trochu víc do větru, no." Holky doopravdy řešit nechtěl, natož ty, co měly před maturitou a v podstatě se jich za chvíli zbaví.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Profesor Profesor | 3. listopadu 2017 v 12:48 | Reagovat

Zajímavé. Jsem zvědavá, co bude dál. Zvlášť po přečtení předchozí povídky.

2 sisi sisi | 16. listopadu 2017 v 9:55 | Reagovat

No tak to jsem zvědavá jak se nám to vyvrbí :D DOcela se těším na popis toho striptýzu.

3 Karin Karin | 17. listopadu 2017 v 20:33 | Reagovat

Jsem zvědavá kdy se setká z Štěpánem moc dík že pokračuješ. :-D  ;-)

4 kabriolet76 kabriolet76 | 11. ledna 2018 v 1:23 | Reagovat

Líbí se mi, že dáváš v příběhu prostor i jiným lidem. Můžu se kochat romantikou ve více vztazích. :-)
Čekám, že se Štěpán objeví jako otec rozjíveného žáka. (a bude už rozvedený) ;-)

5 Evelyn Evelyn | 29. března 2018 v 23:47 | Reagovat

Aaaaa 😍😍😍 po rokoch som prišla na tvoj blog a na blog truhlice pokladu, obe to boli moje lásky a bez prestania som si poviedky čítala do noci... Konečne to môžem s chuťou robiť zas!!

6 Zakuro Zakuro | E-mail | 29. listopadu 2018 v 23:59 | Reagovat

POKRAČOVÁNÍ!!! ČARODĚJE ze sousedství miluju, je to krásná povídka i když jsem měla na krajíčku a to já ze zásady nebrečím, ale když jde o teploušky jsem na měkko. Můj kryptonit.
už je to celkem doba, bude další část? Byla by škoda to nedokončit, jsem zvědavá co s nimi bude. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama