Sluneční kámen

Kapitola čtvrtá - Když průšvih, tak pořádný...

15. června 2010 v 13:11 | Pret
Stal se zázrak, stvořila jsem kapitolu!
Mimoto jsem zjistila, že psát dvě povídky naráz pro mě není zrovna ideální situace. Za prvé se mi plete Zack s Jackem z Těžkosti bytí a za druhé teď zrovna na nějaký čas strhla moji pozornost Těžkost. Ale nevzdávám to. Časem se s touto situací vyrovnám, jen mě mrzí, že tuto povídku trochu šidím (trochu dost). Co se týče času i nápadů. Tak snad to nebude i na úkor čtivosti… držte mi palce.
Tom a Zack si zrovna moc nerozumí. Zack má Toma za magora a Tom zase Zacka za vymatlaného nabušence. Řekněme si to rovnou, to není zrovna nejlepší situace. A chudák Elena, aby mezi nimi dělala rozhodčího.
Vše se ale změní, když půjde do tuhého. Planeta začíná pomalu a jistě kolabovat a tak nezbývá, než se vypravit na záchrannou akci. Ať už její účastníci chtějí či nikoli…


Kapitola třetí - Je libo reinkarnace?

2. května 2010 v 13:05 | Pret
V téhle kapitole se už trošku poodkryje to, proč sem přišli tihle tři a co se po nich vlastně žádá. Nebude to nic jednoduchého a navíc to bude vypadat spíš jako zatrestakce než hrdinský čin. A nebo možná oboje…
Trošku mi to trvalo, přiznávám se. Nějak moc mě pohltila Těžkost a na tuhle povídku nemám moc času. Ale snad tihle tři nezůstanou stále v pozadí...

Kapitola druhá - Těžká jsou rána opilcova

23. dubna 2010 v 13:46 | Pret
A Zack je tu opět. Tentokrát má veliké problémy s následky minulé noci. A taky napovrch vypluje jeho ošklivá noční můra, co ho děsila v dětství. To snad může trošku vysvětlit jeho podivnou reakci na Didelu. Ale když si vezmeme, jak vypadá, tak by tak vlastně reagoval snad každý. Občas se naše podvědomí holt nezachová tak, jak by se nám líbilo… Tom projeví svůj vytříbený smysl pro humor, a vybije si ho na Zackovi, což se dotyčnému vůbec nebude líbit. Tentokrát se opět nedozvíte, proč tam ti tři jsou, z jaké důvodu, ale to napraví příští kapitola.
Jo, a mimochodem… omluvte místy vulgární výrazy. Veskrze jsem velice slušné děvče, ale holt se takhle mluví, tak tu nebudu nějak moralizovat ani svoje postavy… Jsou to holt taky jen lidi.

Kapitola první - Špatný čas a špatné místo

16. dubna 2010 v 19:43 | Pret
V první kapitole se tak letmo seznámíme s hlavními hrdiny. Zatím se počet ustálil na tři, ale nejsem si jistá, zda to tak zůstane, tuhle povídku na rozdíl od Vládců tvořím za pochodu… takže se tímhle budu muset nechat překvapit i já… Hlavní hrdina projde ráno po značně náročné noci jistým dost nepříjemným šokem. A jak napovídá název, rozhodně bude něco špatně… Už jste se snad někdy ráno vzbudili s kocovinou, ne?

Úvodem

16. dubna 2010 v 17:11 | Pret
Tato povídka bude trošku oříšek. Vzniká totiž postupně, tak jak mě zrovna něco napadne a budu dodávat pokračovaní, když něco zvládnu napsat. Mám sice v hlavě určitou představu, jak to bude vypadat, ale při svých zkušenostech vím, že to může dopadnout úplně jinak, než si já naplánuju. Moje povídky totiž žijí jaksi svým vlastním životem a mě jakožto svého tvůrce velkolepě ignorují. Jde o to, že já je stvořím, hraju si s nimi a nakonec si prostě začnou žít vlastním životem. Pokud jen v mé hlavě, je to veliký problém, protože málokdy mám pak dost odhodlání dostat je na papír či do počítače. Takže doufám, že se mi to tentokrát nestane. Kdyby přece jen ano, tak mě neváhejte postrčit… občas mě totiž stačí jen trošku nakopnout.
Tak jen doufám, že se vám příběhy nových hrdinů budou líbit, ale předem varuji... moc si je neoblibujte, mám pro některé z nich připravený opravdu nepěkný osud... ale kdo ví...
 
 

Reklama